مهم‌ترین نکات اجاره خانه دانشجویی در گرگان

مهم‌ترین نکات اجاره خانه دانشجویی در گرگان

باتوجه‌به شروع فصل پاییز و به طبع آن آغاز کلاس‌های مدارس و دانشگاه‌ها، اکثر دانشجویان مخصوصاً آن دسته از آنها که خارج از شهر محل زندگی خود مشغول به تحصیل‌اند، به دنبال یافتن محلی برای سکونت در دوران دانشجویی هستند. شهر گرگان با دارابودن چندین دانشگاه بزرگ یکی از مقاصد دانشجویان در این فصل است به همین دلیل دانشجویان زیادی از سراسر ایران برای تحصیل به گرگان می‌آیند. در این مقاله می‌خواهیم باتوجه‌به آمارهایی که از خانه‌ها و آپارتمان‌های شهر گرگان داریم، شرایط و نکاتی برای تهیه خانه دانشجویی را به شما توضیح دهیم.

اگر اطراف خود دانشجویی را می‌شناسید که در شهر گرگان تحصیل می‌کند حتماً این مقاله را برایش ارسال کنید.

 

خانه دانشجویی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشند

برای تهیه خانه دانشجویی مورد نظرتان بهتر است چک‌لیستی مناسب از نکته‌های مهم تهیه کنید که در آن نکات حائز اهمیت را ذکر و آنها را رعایت نمایید.

 . بهتر است خانه دانشجویی شما در محله‌ای نزدیک به دانشگاه باشد.

 . به دسترسی وسایل نقلیه اطراف خانه مثل اتوبوس، ایستگاه تاکسی و... توجه کنید.

 . در صورت امکان مکانی را تهیه کنید که زیاد قدیمی نباشد و نیاز به تعمیر مداوم نداشته باشد.

 . خانه‌ای که تهیه می‌کنید باید متناسب با تعداد افرادی که می‌خواهید در آن زندگی کنید باشد.

 

خانه‌های دانشجویی معمولاً چه امکاناتی را دارند

خانه‌های دانشجویی معمولاً باید یک سری امکانات اولیه برای زندگی مثل، یخچال، فرش، میز غذاخوری و... را داشته باشند. در هنگام تهیه خانه دانشجویی حتماً به امکانات خانه خوب دقت کنید.

قرارداد خانه دانشجویی چندنفره، چطور باشد؟

برای اینکه در تهیه خانه دانشجویی در گرگان به مشکل نخوریم، بهتر است در هنگام نوشتن قرارداد به نکات زیر دقت کنیم:

 . به پول پیش هر فرد در قرارداد اشاره شود.

 . هریک از طرفین عهده‌دار سهم اجاره خود باشد و بابت پرداخت اجاره‌بها رسید دریافت کند.

 . هیچ یک از طرفین نتواند به‌تنهایی قرارداد را فسخ کند.

 . یک تفاهم‌نامه بین خودتان بابت هزینه‌های مشترک داشته باشید.

 

اجاره خانه دانشجویی در گرگان

 

چه محله‌هایی برای خرید خانه دانشجویی در گرگان مناسب هستند

باتوجه‌به ویژگی‌های ذکر شده در ابتدای مقاله، بهترین محله‌ها در گرگان برای اجاره خانه دانشجویی که دسترسی‌ها و امکانات مناسب برای زندگی دانشجویی را داشته باشند را در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد. اکثر این محله‌ها نزدیک به مرکز شهر بوده و دسترسی راحتی به دانشگاه‌ها دارند.

در گرگان محله‌هایی مانند ملل، خیابان شهدا، سرخواجه، امام رضا، گرگانجدید، آموزشگاه جنگل، ایرانمهر بهترین محله‌ها برای اجاره خانه دانشجویی هستند. از ویژگی دیگر این محله‌های این است که قیمت مسکن در این محله‌ها بسیار مناسب‌تر است.

اگر به دنبال خانه اقتصادی‌تر هستید می‌توانید در محله‌های جهاد، شهرک امام، جامی، دنبال خانه بگردید. این محله‌ها هرچند از مرکز شهر دورترند و دسترسی محدودتری دارند؛ اما می‌توانید خانه‌هایی با سال ساخت پایین‌تر در آنها پیدا کنید.

 

چطور هم‌خانه پیدا کنیم

برای پیداکردن هم‌خانه بهتر است ابتدا چند روزی به دانشگاه بروید و با هم‌کلاسی‌هایتان آشنا شوید. این چندروز را می‌توانید در سوییت‌ها یا هتل‌ها به سر کنید و بعد از آشنایی با دیگر دانشجوها می‌توانید با آنها برای اجاره خانه اقدام کنید.

 

چقدر پول برای داشتن یک خانه دانشجویی در گرگان نیاز است؟

در آخر سؤالی که به‌احتمال زیاد در ذهن شما ایجاد می‌شود این است که تقریباً با چه قیمتی می‌توانید در گرگان خانه دانشجویی اجاره کنید؟ برای پاسخ به این سؤال ما آگهی‌های مناسب برای خانه دانشجویی در سایت هومنگر و همچنین موارد مختلف دیگر را بررسی کردیم. شما می‌توانید به‌صورت میانگین در شهریور 1401 با رهن حدوداً 40 میلیون و اجاره ماهانه 3 میلیون یک‌خانه دانشجویی مناسب در مرکز شهر و محله‌های مورد اشاره اجاره کنید.