5 راه برای تبدیل کردن خانه به دفتر کار

5 راه برای تبدیل کردن خانه به دفتر کار

کار کردن در خانه یا دورکاری امروزه به یک امر عادی تبدیل‌شده است. با فاصله گذاری اجتماعی که در سراسر دنیا اجرا می‌شود، بسیاری از مردم به‌ اجبار مجبور به کار در منزل خود و یا دورکاری شده‌اند و با توجه به اینکه در دوران کرونا حتی مدارس هم پا به خانه‌ها گذاشتند، مسئله‌ی طراحی یک محیط مناسب در خانه که هم برای کار مؤثر و مفید باشد و هم‌مکانی آرامش‌بخش باشد به یک معضل مهم تبدیل‌ شده است.

برای کسانی که در منزل خود دفتر ندارند که تعدادشان هم کم نیست، کار کردن در خانه به‌سرعت می‌تواند به پدیده‌ای عذاب‌آور تبدیل شود. تصور کنید که مشغول به کار در منزل هستید و به‌سرعت چشمتان به صفحه‌ی تلویزیون می‌افتد و یا ناخواسته کودکتان حواستان را پرت می‌کند، خب بدیهی است که نمی‌توانید تمرکز لازم را برای کار بگذارید و وظایف کاری خود را به نحو احسن انجام دهید.

در این مقاله 5 راه برای مهیاکردن یک محیط کاری مناسب در داخل منزل شخصی را به شما آموزش می‌دهیم.

انتخاب یک مکان مناسب

هر مکانی که برای کار در منزل انتخاب می‌کنید، مطمئن شوید که باعث از بین رفتن تعهد و مسئولیت کاری شما نشود. یک صندلی راحت انتخاب کنید که ارتفاع مناسبی برای تایپ کردن داشته باشد و باعث خم شدن ستون فقراتتان نشود و همچنین مکانی برای قرار دادن صندلی خود انتخاب کنید که دارای یک پس‌زمینه مناسب جهت برقراری تماس‌های ویدیویی باشد. دقت کنید که هیچ سیم و وسیله‌ی اضافه‌ای در پس‌زمینه دیده نشود.

مرتب‌سازی میز

ممکن است واضح به نظر برسد اما بیایید این مسئله را با خودمان روشن کنیم. چه زمانی ما واقعاً میزمان را خوب مرتب کرده ایم؟ حالا بهترین زمان این کار است. مرتب‌سازی نیازمند تعهد کافی است اما وقتی این کار تمام شود احساس فوق‌العاده‌ای به شما دست می‌دهد. جدا از تمام وسایل اضافه که کنار می‌گذارید، یک‌ پایه نگه‌دارنده خودکار و تمام وسایل ضروری برای کارتان را روی میز قرار دهید.

یک‌ تخته برای الهام گرفتن قرار دهید

حالا که استیج مورد نظرمان طراحی‌شده، زمان آن رسیده است که پا را فراتر بگذاریم. دیواری که به آن نگاه می‌کنید، می‌تواند منبع الهام شما باشد. این بهترین زمان ممکن برای قرار دادن یک‌ تخته مخصوص ایده پردازی و پر کردن آن با هر چیزی که به شما احساس خوب می‌دهد است. از تصویر کسانی که دوستشان دارید گرفته تا حیوان خانگی‌تان و یا هدف‌هایتان که می‌تواند تصویر یک مکان رؤیایی که تصمیم دارید برای تعطیلات به آنجا سفر کنید باشد.

تنظیم کردن پس‌زمینه

اگر تماس تصویری جزو کار های روزمره شما است، به این فکر کنید که همکاران شما چه چیزی در پشت شما میبینند؟ مثلاً توده‌ای از لباس‌ها و یا یک لیوان نوشیدنی که رهاشده است، مسلماً تصویر نامناسبی از شما نشان می‌دهد.

تمام فضای اطراف کارتان را تمیز و مرتب کنید. در صورت داشتن امکانات مناسب می‌توانید یک تابلوی زیبا و یا تعدادی مجسمه که جلوه‌ی مناسبی دارند، در پس‌زمینه‌ی میز کارتان قرار دهید. نورپردازی را فراموش نکنید. اطراف محیط کاری شما باید به‌اندازه‌ی کافی روشن باشد تا تصویر شما به شکلی مناسب در تماس‌های تصویری دیده شود.

تهیه امکانات و نیازمندی‌ها

هیچ‌وقت یک دفتر کار مناسب نداشتید؟ حالا بهترین زمان است تا یک دفتر کار عالی برای خودتان درست کنید. ممکن است نتوانید بهترین شمع‌ها را برای محیط اطراف کارتان تهیه کنید اما درصورتی‌که نگران هوای اطراف محیط کارتان هستید، ایجاد یک تهویه هوای مناسب یک گزینه‌ی عالی است. برای جلوگیری از کم‌آبی و ضعف هم می‌توانید از خوراکی‌های مفید به همراه یک بطری آب استفاده کنید. مشکلی ندارد که دفتر کارتان حس خانه را به شما بدهد، مخصوصاً حالا؟ تا در کنار اینکه احساس راحتی داشته باشید به انجام دادن وظایف خود بپردازید.

 

و شما یک دفتر کار عالی دارید.

 

 

کار کردن در خانه در صورت فراهم نبودن یک محیط استاندارد و مناسب می‌تواند به پدیده‌ای عذاب‌آور تبدیل شود. اگر تصمیم دارید یک دفتر کار در محیط منزل خود ایجاد کنید مهم است که نکاتی را درباره‌ی این امر بدانید تا هم از به وجود آمدن مشکلاتی برای خود و یا حتی باقی افراد خانه اجتناب کنید و هم بهترین بهره‌وری ممکن را در کار در منزل داشته باشید.