با نصف حقوق فرهنگیان کجای گرگان خانه اجاره کنیم؟

با نصف حقوق فرهنگیان کجای گرگان خانه اجاره کنیم؟

با فرض اینکه هیچ پس‌اندازی نداشته باشیم با نصف حقوق یک فرهنگی کجای شهر گرگان می‌توانیم یک خانه اجاره کنیم ؟

یکی از دغدغه‌های مهم افراد خصوصا در ابتدای تشکیل خانواده تامین مسکن است. این نگرانی با شنیدن اخبار روزانه گرانی و تورم مسکن بیشتر هم شده است. در این مقاله قصد داریم نگاهی به قیمت اجاره مسکن در شهر گرگان داشته باشیم. برای این‌کار با محاسبه نصف حقوق فرهنگیان به عنوان معیار اولیه اجاره مسکن و مطابقت آن با آپارتمان‌های اجاره‌ای در آذر ماه 1399 در شهر گرگان موارد قابل اجاره را باهم بررسی می‌کنیم. 

به گزارش اقتصادآنلاین حقوق فرهنگیان در سال 1399 به طور میانگین ماهانه 5میلیون تومان بوده است که با فرض در نظر گرفتن نصف حقوق ماهیانه برای اجاره خانه، ماهیانه 2میلیون و 500 هزارتومان بودجه جهت تامین مسکن کنار گذاشته می‌شود. اما سوال مهم این است که با این بودجه در کدام مناطق گرگان می‌توان آپارتمان اجاره کرد ؟ 

بر اساس اطلاعات موجود در سامانه هومینگر در ماه آذر امسال با این بودجه در مناطق زیر می‌توان نسبت به اجاره یک واحد مسکونی اقدام نمود. 

پیشنهاد هومینگر چیه ؟ 

هنگام جستجو برای اجاره آپارتمان ممکن است با بودجه یکسان گزینه‌های متعدد با ویژگی‌های متفاوت پیش روی شما گذاشته شود. در این بین نکته مهم الزامات و اولویت‌هایی هستند که شما برای محل زندگی خودتان در نظر گرفته اید. مثلا برای زوج‌های جوان خانه‌هایی با متراژ پایین زمانی که در محله بهتری قرار داشته باشند از جذابیت بیشتری برخوردار است و برای زوج‌هایی که نیاز به آپارتمانی با متراژ بالا دارند خانه‌های چند سال ساخت می‌توانند گزینه‌های مناسب‌تری باشند. 

چه بودجه‌ای برای اجاره خانه در گرگان لازم است ؟ 

یکی از سوالات مهم دیگری که وجود دارد بودجه لازم جهت اجاره یک واحد آپارتمان در شهر گرگان است. اجاره خانه در شهر گرگان مانند اکثر شهرهای دیگر در یک بازه متنوع قرار دارد و شما تقریبا با هر بودجه‌ای می‌توانید امید به اجاره یک واحد مسکونی داشته باشید اما باید توجه کنید این مساله نیازمند این است که خواسته‌های شما نیز مطابق با بودجه شما باشد. به طور کلی می‌توان گفت برای اجاره یک منزل مسکونی متوسط در مرکز شهر گرگان تقریبا به بودجه‌ای حدود 4 تا 5 میلیون تومان در ماه نیاز دارید. 

با بودجه کم کجای گرگان خانه اجاره کنیم ؟ 

ممکن است در حال حاضر بودجه شما جهت اجاره واحد مسکونی بسیار محدود باشد. در اینصورت گزینه‌های زیادی پیش‌روی شما قرار ندارد و احتمالا باید مناطق پایین خط کمربندی را مد نظر خود قرار دهید. دقت داشته باشید که در مناطق پایین خط کمربندی گرگان نیز می‌توانید انتخاب‌های مناسبی داشته باشید. به عنوان مثال مناطقی مانند شهرک ویلاشهر در این محدوده وجود دارند که از امکانات بالایی برخوردارند. شهرک فردوسی و مولوی نیز از مناطقی هستند که محیط آرام و دنجی برای زندگی دارند. 

چطور دنبالش بگردم ؟ 

می‌تونید از لینک‌های زیر جهت جستجو میان آپارتمان‌های اجاره‌ای شهر گرگان استفاده کنید. 

از اینجا در میان موارد جستجو کن!

از اینجا روی نقشه شهر گرگان دنبالش بگرد!