4 منطقه مناسب برای سرمایه‌گذاری در گرگان (قسمت چهارم - ویلاشهر)

4 منطقه مناسب برای سرمایه‌گذاری در گرگان (قسمت چهارم - ویلاشهر)

در سال‌های گذشته توان خرید مردم روند معاملات املاک، و به طبع آن ساخت‌و‌سازها را به سمت مناطق پایین‌تر هدایت نموده است. این مساله نه تنها به معنی عدم امکان سرمایه‌گذاری در این مناطق نیست بلکه فضای مناسبی را نیز جهت جذب سرمایه‌های خردتر فراهم کرده‌است.

در قسمت‌های گذشته در مورد 3 منطقه عدالت 88، کوی منظریه و کوی طبیعت و قابلیت سرمایه‌گذاری در هریک از آن‌ها بحث نمودیم. 

 

در قسمت آخر از این مجموعه یکی از مناطق زبان‌زد از نظر سرمایه‌گذاری در شهر گرگان را به شما معرفی خواهیم نمود.

ویلاشهر

ویلاشهر: سرمایه‌گذاری پیش‌بینی شده

خط کمربندی شهر گرگان شاید بزرگترین معیار جدا کننده مناطق مرکز شهر و اطراف شهر باشد. در سال‌های گذشته وقتی صحبت از مناطق زیر خط کمربندی می‌شد اولین چیزی که به ذهن مخاطب خطور می‌کرد حاشیه نشینی، دسترسی دشوار و کمبود امکانات بود اما در حال حاضر و با گسترش ساخت‌وسازها و توجه بیشتر مردم این مناطق پیشرفت قابل‌توجهی را تجربه کرده‌اند.

ویلاشهر از جمله محله‌های زیر خط کمربندی گرگان است که نسبت به سایر محلات شیب توسعه تند تری را طی نموده است. این محله از نظر جغرافیایی در شمال شهر گرگان، بعد از شهرک فرهنگیان و قبل از شهرک جهادکشاورزی قرار دارد و بعد از عبور از زیرگذر میدان معلم اولین محله از سری محلات و شهرک‌های این قسمت از شهر گرگان است.

به دلیل شرایط خاص شهرک فرهنگیان و همسایگی این دو محله با یکدیگر، وجود زمین‌ در اندازه‌های گوناگون و استقبال مردم از واحدهای ساخته شده، ویلاشهر درکنار بافت مسکونی مناسب از امکانات منحصر به فردی نیز نسبت به سایر محلات مجاور برخوردار می‌باشد.

یکی از نکات حائز اهمیت در این منطقه بلوار نیایش است که محله ویلاشهر را به دو منطقه قبل و بعد از این چهارراه تقسیم می‌کند. در حال حاضر حجم ساخت‌وسازها بعد از چهارراه بیشتر بوده و موقعیت مناسب‌تری برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شوند. در این بین شهرک دخانیات یکی از شهرک‌های موجود در انتهای منطقه ویلاشهر رشد بی‌سابقه ای را در چند سال گذشته داشته است. (در انتهای همین مقاله می‌توانید تصاویر هوایی مربوط به رشد این منطقه را مشاهده نمایید.)

 

نقاط قوت:

تنوع واحدهای مسکونی و زمین‌ها با کاربری‌ها و شرایط گوناگون اساسی‌ترین نقطه قوت این منطقه است.

نسبت به محله‌‌های مجاور ویلاشهر رشد بیشتر و حجم ساخت‌و‌ساز بالاتری را تجربه می‌کند.

این محله از تراکم مناسب و امکانات رفاهی متنوع و کافی برخوردار است.

ساختمان‌ها در ویلاشهر نسبت به مناطق مجاور از کیفیت ساخت مناسب‌تری برخوردارند.

ویلاشهر2

معایب:

فاصله زیاد از مرکز شهر می‌تواند بزرگترین عیب این منطقه باشد.

نزدیکی به حاشیه شهر و بافت کمتر توسعه‌یافته.

عدم دسترسی مناسب به خدمات شهری مانند مراکز خرید یا بانک‌ها.

ویلاشهر3

قیمت:

قیمت‌ها در این منطقه در تاریخ 5 شهریور 1399 برای زمین‌ها از متری حدود 4.5 میلیون تومان و برای واحدهای مسکونی نوساز از متری حدود 7 میلیون تومان شروع می‌شوند. البته باید توجه داشت با توجه به وسعت بالای منطقه و تنوع در سندهای موجود قیمت ها ممکن است برای موارد مختلف کمی متفاوت باشد.

 

نکات حائز اهمیت برای سرمایه‌گذاری در ویلاشهر.

  • حتما از طریق یک مشاور املاک مطمئن اقدام به خرید و سرمایه‌گذاری نمایید.
  • درصورتی‌که اقدام به معامله یک ملک قولنامه‌ای در این منطقه می‌کنید از مالکیت آن ملک اطمینان کامل حاصل نمایید و مدارک ملک را با جزئیات و دقیق مطالعه نمایید. 
  • به دلیل حجم بالای معاملات در این منطقه بهتر است هنگام خرید موارد حقوقی یک قرارداد به صورت کامل و صحیح مورد بررسی قرار گیرد.
  • توجه داشته باشید با اولویت ملک‌های سنددار و سپس املاک قول‌نامه‌ای و دستارمی اقدام به خرید کنید.
  • وجود زمین‌های با عنوان زمین‌شهری در این منطقه نیاز به اطلاعات مناسب در این زمینه دارد.

 

 

 

در تصویر زیر عکس هوایی این منطقه را در سال‌های 1389، 1394 و 1399 در بازه‌های 5 ساله مشاهده می‌کنید که روند روبه‌رشد این منطقه را نشان می‌دهد.

 

5سال