4 منطقه مناسب برای سرمایه‌گذاری در گرگان (قسمت سوم - کوی طبیعت)

4 منطقه مناسب برای سرمایه‌گذاری در گرگان (قسمت سوم - کوی طبیعت)

در ادامه قسمت اول و دوم مناطق مناسب سرمایه‌گذاری در شهر گرگان در این قسمت سومین منطقه از مناطق چهارگانه این مجموعه را بررسی خواهیم نمود.

خرید و فروش املاک و مستغلات در حاشیه شهرها به دلیل قیمت مناسب آن معمولا قابل پیش‌بینی است. در شهرهای شمالی با توجه به ارزش زمین‌ها و تراکم بالای جمعیت و حجم ساخت‌و‌سازها این موضوع از اهمیت بالاتری برخوردار است و به نوعی سرمایه‌گذاری قابل‌توجهی به حساب می‌آید.

 اگر به دنبال سرمایه‌گذاری در املاک با بودجه محدود باشید معمولا انتخاب‌هایتان نیز به تناسب بودجه‌تان محدود خواهد بود، اما این به معنای عدم توانایی سرمایه‌گذاری در بازار املاک و مستغلات نیست. شهر گرگان علیرغم اینکه از وسعت بالایی برخوردار نیست  به دلیل موقعیت جغرافیایی قرارگیری شهر از نظر بازه و تنوع قیمت‌ها دامنه مطلوبی را پوشش می‌دهد.

 

در قسمت سوم این مقاله سری به منطقه کوی طبیعت و طالقانی در محدوده شرق گرگان زدیم.

کوی طبیعت : یک سرمایه‌گذاری بلند مدت

کوی طبیعت و انتهای کوی طالقانی مناطق گران قیمتی در شهر گرگان به حساب نمی‌آیند اما در عین حال با توجه به موقعیت، شرایط، تفکیک اراضی انجام شده و روند معاملات جزو مناطق در حال رشد شمرده می‌شوند.

کوی طبیعت که در ضلع شرقی میدان مدرس واقع شده‌است، در ابتدای بلوار از شمال به محله شهرک سپاه و چناران، و از سمت جنوب به کوی طالقانی متصل است. هرچند از توسعه قسمت ابتدایی بلوار مدت زمان زیادی گذشته است اما به تازگی و طی چند سال گذشته توجه خریداران و سرمایه‌گذاران نسبت به ادامه این بلوار و قسمت‌های انتهایی آن دوباره جلب شده است.

ویژگی بارز این منطقه وجود زمین در ابعاد و قیمت‌های متفاوت است، که همین مساله باعث می‌شود قدرت خرید‌های متفاوتی را پوشش دهد. در عین حال نکته حائزاهمیت در کنار این ویژگی نوع سندهایی است که مورد استفاده قرارگرفته است که نیازمند دقت و اطلاعات کافی هنگام خرید و سرمایه‌گذاری می‌باشد.

 

نقاط قوت :

همانطور که گفته شد وجود زمین در ابعاد مختلف و با تنوع بالای قیمت‌ها مهم‌ترین نقطه قوت این منطقه است.

مسیرهای ارتباطی این منطقه با توجه به موقعیت قرارگیری آن نسبت به مناطق هم‌رده اش بسیار مناسب بوده و از نظر امکانات و دسترسی شرایط مطلوبی دارد.  

پیش‌بینی می‌شود در سال‌های آینده بلوار طبیعت به یکی از مسیرهای اصلی شهر گرگان بدل شود.

 

معایب :

وضعیت پیاده‌روها و کوچه‌ها مناسب نبوده و بعد از طبیعت 10 و مقابل آن طبیعت 19، به صورت خاکی می‌باشند.

برای زمین‌هایی که در فاصله دورتری از بلوار اصلی قرار گرفته‌اند بازگشت سرمایه و قرارگیری در موقیت مطلوب نیاز به زمان بیشتری دارد.

در صورتی که اقدام به خرید واحد مسکونی در این منطقه، خصوصا در کوچه‌های فرعی و انتهای طالقانی نمایید ممکن است تا سال‌های آینده در صورتی که وسیله نقلیه شخصی نداشته باشید با مشکل روبه‌رو شوید.

وضعیت مالکیت زمین‌ها در این منطقه در برخی از قطعات نیازمند دقت بسیار بالا هنگام خرید می‌باشد.

قیمت :

قیمت‌ها در این منطقه در تاریخ 25 مرداد 1399 برای زمین‌هایی با سند دستارمی از متری 2 میلیون تومان و برای واحدهای مسکونی از متری 5 میلیون تومان شروع می‌شوند.

 

نکات حائز اهمیت برای سرمایه‌گذاری در کوی طبیعت.

  • حتما از طریق یک مشاور املاک مطمئن اقدام به خرید و سرمایه‌گذاری نمایید.
  • درصورتی‌که اقدام به معامله یک ملک قولنامه‌ای در این منطقه می‌کنید از مالکیت آن ملک اطمینان کامل حاصل نمایید و مدارک ملک را با جزئیات و دقیق مطالعه نمایید. 
  • در صورتی که نگاه شما به سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت است بهتر است روی مناطق دیگری سرمایه‌گذاری کنید.
  • اگر قصد خرید در مبالغ بالا دارید حتما از یک مشاور حقوقی نیز در معامله خود استفاده نمایید.
  • توجه داشته باشید با اولویت ملک‌های سنددار و سپس املاک قول‌نامه‌ای و دستارمی اقدام به خرید کنید.

 

 

در تصویر زیر عکس هوایی این منطقه را در سال‌های 1389، 1394 و 1399 در بازه‌های 5 ساله مشاهده می‌کنید که روند روبه‌رشد این منطقه را نشان می‌دهد.