4 منطقه مناسب برای سرمایه‌گذاری در گرگان (قسمت اول - عدالت 88)

4 منطقه مناسب برای سرمایه‌گذاری در گرگان (قسمت اول - عدالت 88)

سرمایه‌گذاری در بازار املاک یک سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت نبوده، و باید باور داشته باشیم که این نوع از سرمایه‌گذاری دارای سودآوری زودهنگام نیست، پس در سرمایه‌گذاری در بازار املاک و مستغلات، صبر برای خرید و یا فروش ملک نخستین راهکار مناسبی است که باعث سودآوری خواهد شد، و این امر نیاز به زمان بلندی دارد.

در نظر داشته باشید پیش از آنکه سرمایه‌گذاری خود را آغاز نمایید باید قدرت ریسک‌پذیری خود را در زمان اتخاذ تصمیم‌های مهم و در شرایط بحرانی حاکم بر بازار مورد ارزیابی قرار دهید.

درگذشته سرمایه‌گذاران بدون توجه به این مسئله مهم اقدام به سرمایه‌گذاری می‌نمودند. اما در دنیای مدرن امروز و شرایطی که هر لحظه می‌تواند دستخوش تغییر گردد، نقش آمادگی ذهنی و روانی سرمایه‌گذاران در جهت مدیریت بحران و خطرات احتمالی در مسیر سرمایه‌گذاری انکارناپذیر است.

سرمایه‌گذاری در املاک شرایط متفاوتی در شهرهای کوچک، متوسط و کلان‌شهرها دارد. گرگان به عنوان یک شهر متوسط درحال‌توسعه در حال حاضر به صورت کلی شرایط مناسبی را جهت سرمایه‌گذاری در بخش املاک و مستغلات دارا می‌باشد. نکته حائز اهمیت سرمایه‌گذاری در شهر گرگان شناسایی و انتخاب منطقه مناسب برای سرمایه‌گذاری است.

در ادامه این مقاله به معرفی 4 منطقه درحال‌رشد و مناسب برای سرمایه‌گذاری در گرگان خواهیم پرداخت.

عدالت 88

عدالت 88: یک سرمایه‌گذاری مطمئن

جاده ناهارخوران به عنوان یکی از محبوب‌ترین مناطق گرگان همواره هدف اول سرمایه‌گذاری در گرگان بوده است. اما گستردگی و شرایط مختلف محله‌های موجود در طول این بلوار این پرسش را برای سرمایه‌گذاران مختلف به همراه داشته است که در بازه‌های مختلف زمانی کدام محله یا منطقه فرصت بهتری را برای سرمایه‌گذاری در اختیار آنها خواهد گذاشت.

انتهای عدالت 88 یکی از مناطق درحال‌توسعه و پرطرف‌دار است که در مسیر جاده ناهارخوران واقع شده است. فاصله این منطقه تا مسیر اصلی ناهارخوران حدوداً 300 متر (یک پیاده روی 5 تا 8 دقیقه ای) است و از شهرک آپادانا ( شهرک تالار )، عدالت 92 و خیابان تازه‌تأسیس مینی‌سیتی ( عدالت 72/2 ) نیز قابل‌دسترس می‌باشد.

عدالت 88

نقاط قوت:

در سال‌های اخیر قواره‌بندی‌های انجام شده و خیابان‌کشی در این منطقه با حضور سرمایه‌گذاران و سازندگان همراه بوده است تا امروز این محله به یکی از متراکم‌ترین محله‌های گرگان از نظر حجم ساخت‌وساز تبدیل شده باشد. فاصله از بر اصلی و نزدیکی به خط محدوده شهر باعث شده است در این منطقه نسبت به محله‌های مجاور با قیمت‌های متعادل‌تری روبه‌رو باشیم.

وجود زمین در اندازه‌های متفاوت و همچنین واحدهای مسکونی با معماری و متراژهای متنوع یکی دیگر از نکات مهم در این منطقه است که هنگام خرید می‌تواند گزینه‌های بیشتری را پیش روی سرمایه‌گذاران و خریداران قرار دهد.

همچنین باتوجه‌به زیرساخت‌های جدید این محله مانند کوچه‌ها، شبکه‌های آب، برق و گاز، سازه‌های ساختمانی و موارد دیگر در صورت خرید یک واحد می‌توانید از عمر و کیفیت زیرساخت‌های محله مطمئن باشید.

 عدالت 88

معایب:

باتوجه‌به درحال‌رشد بودن منطقه تا مدتی تردد ماشین‌های ساختمانی و وجود صداهای اضافه قابل پیش‌بینی است.

در صورت نداشتن وسیله نقلیه شخصی عبور و مرور می‌تواند کمی مشکل باشد.

کوچه‌ها در حال حاضر به صورت کامل آماده نشده و در قسمت‌هایی نیاز به رسیدگی بیشتر وجود دارد.

 

فاصله از مرکز شهر و نزدیکی به محله قلعه حسن نیز می‌تواند در رشد و مقبولیت منطقه تاثیرگذار باشد. 

 

قیمت:

قیمت این منطقه در حال حاضر و در تاریخ 4 مرداد 1399 برای هر مترمربع واحد مسکونی نوساز از حدود 11/5 میلیون تومان شروع می‌شود که این قیمت برای واحدهای قبل از پل و کوچه‌های نزدیک به مسیرهای اصلی بیشتر خواهد بود.

 

 

برای سرمایه‌گذاری در این منطقه لازم است حتماً چند نکته را در نظر داشته باشید.

  • از طریق یک مشاور املاک مطمئن اقدام به خرید و سرمایه‌گذاری کنید.
  • درصورتی‌که اقدام به معامله یک ملک قولنامه‌ای در این منطقه می‌کنید از مالکیت آن ملک اطمینان کامل حاصل نمایید. 
  • توجه داشته باشید حتماً از نزدیک موقعیت ملک مورد معامله را بررسی نمایید. هرچه ملک موردنظر از مسیر اصلی دورتر باشد زمان بیشتری برای حصول سرمایه‌گذاری نیاز است.
  • سرمایه گذاری در عدالت 88 می‌تواند یک سرمایه‌گذاری بلندمدت یا کوتاه‌مدت باشد. بسته به نوع سرمایه‌گذاری خود در انتخاب ملک مورد نظر از مشاور کمک گرفته و انتخاب مناسبی داشته باشید.

 

 

در تصویر زیر عکس هوایی این منطقه را در سال‌های 1389، 1394 و 1399 در بازه‌های 5 ساله مشاهده می‌کنید که روند روبه‌رشد این منطقه را نشان می‌دهد.

( منطقه مورد نظر با رنگ زرد هایلایت شده است )

عدالت 88